Loading

 1. 0
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 6
 7. 11
 8. 15
 9. 22
 10. 24
 11. 30
Jesteś tutaj:  
wtorek, 26 maj 2020 05:56

Excellent – Twój najlepszy wybór

EXCELLENT to jedyna w swoim rodzaju linia karm, której produkty są w 100% ekstrudowane. Przystosowane do fizjologii odżywiania danego gatunku, kompleksowo zaspokajają zapotrzebowanie gryzoni, królików i papug na pełnowartościowe składniki pokarmowe.

Specjalna obróbka sprawia, że kawałeczki karmy są lekkostrawne i wyjątkowo smaczne, co zapobiega selektywnemu wyjadaniu. Bogate w surowe włókna, niezbędne dla prawidłowej pracy układu trawiennego zwierząt roślinożernych, pełnowartościowe białka, warzywa i owoce sprawiają, że produkty EXCELLENT zapewniają zbilansowane odżywianie połączone z właściwościami prozdrowotnymi. 

Poza tym karmy Excellent możemy podzielić na dwie grupy docelowe: karmy dla gryzoni wszystkożernych oraz karmy dla zwierząt roślinożernych.

Karmy dla chomika i myszoskoczka oraz dla szczura i myszy to oczywiście pożywienie dla gryzoni wszystkożernych. Podstawą codziennej diety tej grupy gryzoni są wszelkiego rodzaju ziarna zbóż oraz nasiona. Jednakże dla prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu, w ich diecie powinny również znajdować się produkty pochodzenia zwierzęcego, co zapewnia nam karma Excellent (dodatek mięsa drobiowego). Dodatkowo urozmaicona jest warzywami i owocami dostarczającymi witamin i minerałów oraz nasionami oleistymi i tłuszczem z łososia dla zapewnienia pięknej, zdrowej i lśniącej sierści. Dodatek mannooligosacharydów (MOS) razem z fruktooligosacharydami (FOS) zapewniają prawidłowy przebieg procesów trawiennych w przewodzie pokarmowym i stymulują wzrost pożytecznej mikroflory jelitowej.

Znacznie bardziej  wymagającymi osobnikami pod względem żywieniowym są zwierzęta roślinożerne: króliki, kawie domowe oraz szynszyle oraz koszatniczki.

Króliki są zwierzętami typowo roślinożernymi, choć nie gryzoniami a zajęczakami. Ich układ pokarmowy pozbawiony jest ruchów perystaltycznych, które umożliwiają przesuwanie się ku żołądkowi kolejnych porcji pokarmu. Dlatego też, króliki jedzą prawie cały czas, aby kolejne kęsy przesuwały poprzedni. Z tego względu pokarm jaki im podajemy musi być niskokaloryczny, a zatem o wysokiej zawartości włókna, a niskiej białka. Duża obecność w diecie włókna, które jest trudnostrawne, wpłynęło na  nietypowy sposób odżywiania się umożliwiający  optymalne  wykorzystanie dostępnego pożywienia. Zjedzony  pokarm  nie  jest  w  całości  trawiony,  a  jedynie  zostaje poddany „wstępnej obróbce” dzięki obecności wyspecjalizowanych szczepów bakterii. Następnie  jest wydalany w postaci miękkich  bryłek,  które  są  przez  królika natychmiast ponownie  zjadane. Dopiero  wtedy  te  półfabrykaty  są ostatecznie  trawione  i  przyswajane przez organizm. Odpowiednia ilość siana zapobiega powstawaniu kulek włosowych, niebezpiecznego zjawiska blokowania przewodu pokarmowego w wyniku nagromadzenia się sierści połykanej podczas czyszczenia się zwierzątka. Karma Excellent dla królika została opracowana na bazie niskokalorycznych składników, głównie ma roślinach tymotki oraz warzywach i domieszce owoców. W składzie nie znajdziemy nasion zbóż. Dla zapewnienia prawidłowego, systematycznego ścierania siekaczy karma zawiera długie włókna w formie suszonych roślin pszenicy, które wzmagają proces przeżuwania.

Natomiast kawia domowa to gryzoń  roślinożerny, którego żywienie wymaga szczególnej uwagi. Organizm kawii domowej podobnie jak ludzi, nie potrafi sam wytwarzać witaminy C, dlatego też witamina ta musi być dostarczana w raz z codzienną dietą. Dzienne zapotrzebowanie na witaminę C to 1 mg na każde 100 g masy ciała gryzonia. Może zwiększyć się w przypadku choroby, osłabienia lub ciąży. Doskonałym naturalnym źródłem tej witaminy są warzywa (czerwona słodka papryka, pietruszka czy brokuły), oraz owoce.

Karma Excellent to nie tylko wysoka zawartość włókna surowego (max. 22%) i brak zbóż, ale również obecność składników uzupełniających, zasobnych w witaminę C (czerwona papryka, nać pietruszki), jak i dodatek tejże witaminy w wysokości 1000 mg/kg karmy. Podstawą każdej granulki jest tymotka wzbogacona ziołami dla zapewnia prawidłowego procesu trawienia.

Ze względu na klimat, z którego pochodzą szynszyle i koszatniczki i związaną z tym słabą wegetacją roślin, zwierzęta te odżywiają się pokarmem skromnym, lecz bogatym w surowe włókno. Naturalnym ich pożywieniem są trawy, liście, korzenie, kwiaty, nasiona i kory. Ich system trawienny pobiera z pokarmu wystarczającą ilość wartości odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju organizmu. Ze względu na ubogą w cukry naturalną dietę tych gryzoni, ich organizmy nie są przystosowane do radzenia sobie z dietą bogatą w cukry. Karma Excellent dla szynszyli i koszatniczek to niskokaloryczny pokarm na bazie smakowitej tymotki oraz z licznymi ziołami oraz długimi włóknami.

:

P.W. HOBBY


Kobylarnia 20A

86-061 Brzoza k/Bydgoszczy

POLAND


 

 
Skontaktuj się już dziś!
 

+48 52 3810 011
 


Copyright © Vitapol