Loading

 1. 0
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 6
 7. 11
 8. 15
 9. 22
 10. 24
 11. 30
Jesteś tutaj:  
wtorek, 16 czerwiec 2020 07:29

Jak zadbać o swoje zwierzęta w wakacje?

Upragnione wakacje powoli się zbliżają. Pakujesz walizki, kupujesz ostatnie potrzebne akcesoria, ale … co z naszym pupilem? Chomik, królik, kawia domowa to zwierzęta, które potrzebują nas na co dzień. Mając na uwadze dobro naszego gryzonia musimy zastanowić się, co będzie dla niego większym stresem – podróż czy nasza nieobecność?

Dla królika zmiana otoczenia będzie bardzo stresująca, dlatego lepiej zostawić go w domu z kimś zaufanym. Dzięki temu nie będzie narażony na niepokojące i obce dla niego środowisko. Oczywiście musimy zapewnić naszemu królikowi dobrego opiekuna. Może być to koleżanka, czy sąsiadka. Ważne aby odwiedzała naszego pupila przynajmniej raz dziennie. Należy pamiętać, że lato to okres wzmożonej potrzeby nawadniania. Miska albo poidełko musi być ciągle uzupełniane! Co może pomóc naszemu pupilowi w rozłące? Na pewno jego ulubione zabawki i przysmaki. W znanym sobie otoczeniu królik łatwiej zniesie naszą nieobecność, dlatego rozłąka nie powinna wpłynąć negatywnie na naszego pupila.

A co z chomikiem i kawią? Jeśli możesz i masz możliwość, możesz zabrać klatkę ze sobą. Pupil ten lepiej zniesie zmianę otoczenia. Jeśli jednak nie chcesz narażać go na stres to również zadbaj o odpowiedniego opiekuna.


:

P.W. HOBBY


Kobylarnia 20A

86-061 Brzoza k/Bydgoszczy

POLAND


 

 
Skontaktuj się już dziś!
 

+48 52 3810 011
 


Copyright © Vitapol