Loading

 1. 0
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 6
 7. 11
 8. 15
 9. 22
 10. 24
 11. 30
Jesteś tutaj:  
czwartek, 23 lipiec 2020 07:37

Wybiegi dla małych zwierząt

W letnim okresie chętnie korzystamy z kąpieli słonecznych i czasu spędzonego na łonie natury. Wydawać by się mogło, że nasz pupil także będzie zachwycony pomysłem wyjścia na zewnątrz, jednak aby było to dla niego miłym i bezpiecznym doświadczeniem należy bezwzględnie przestrzegać kilku ważnych zasad.

Króliki i kawie domowe są bardzo wrażliwe na bezpośrednie działanie promieni słonecznych
 i wysokie temperatury, dlatego aby korzystanie z zewnętrznego wybiegu nie było zagrażające życiu zwierzaka, koniecznym jest ustawienie kojca w zacienionym miejscu. Brak ochrony przed słońcem może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, w tym udarem.

Wybieg dla małych zwierząt domowych powinien być stabilnie umocowany do podłoża oraz zabezpieczony od góry. Przede wszystkim górna osłona ma za zadanie zapobiegać ucieczkom zwierzęcia, ale także uchronić przed atakiem drapieżnych ptaków i innymi niebezpieczeństwami, które na niego czyhają.

Należy mieć na uwadze, iż króliki z natury doskonale kopią nory i potrafią się podkopać pod ścianą kojca. Koniecznym jest zatem mieć takie zwierzę na oku, gdy korzysta ono z wybiegu.

Ważną kwestią jest również upewnienie się czy w zasięgu naszego podopiecznego nie znajdują się niebezpieczne przedmioty oraz rośliny trujące. Należy także zwrócić uwagę na stopniowe wprowadzanie zielonek i kwestię przyzwyczajenia pupila do takiego pokarmu.  Mimo to, że często dzięki wybiegom zapewniamy dostęp do świeżej roślinności warto także powiesić paśnik z sianem, aby każdy zwierzak miał możliwość korzystania z niego bez zakłóceń. Siano bowiem stanowi podstawę diety królików i kawii domowych i jest niezbędne m.in. do prawidłowych procesów trawiennych.  Koniecznie należy pamiętać również o zapewnieniu pupilowi dostępu do świeżej wody pitnej.

:

P.W. HOBBY


Kobylarnia 20A

86-061 Brzoza k/Bydgoszczy

POLAND


 

 
Skontaktuj się już dziś!
 

+48 52 3810 011
 


Copyright © Vitapol