Loading

 1. 0
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 6
 7. 11
 8. 15
 9. 22
 10. 24
 11. 30
Jesteś tutaj:  
czwartek, 11 marzec 2021 10:03

ABC KAWII DOMOWEJ

W DZISIEJSZYCH CZASACH, GDY WSZYSCY JESTEŚMY SKUPIENI NA PRACY ORAZ ROZWIJANIU SWOICH KARIER, MIŁOŚNICY ZWIERZĄT MOGĄ MIEĆ PROBLEM Z BRAKIEM CZASU, KTÓRY TRZEBA POŚWIĘCIĆ DLA PSA, CZY KOTA. DOBRYM ROZWIĄZANIEM MOŻE BYĆ KAWIA DOMOWA (ŚWINKA MORSKA). ZWIERZĘ TOWARZYSKIE, KONTAKTOWE, DOŚĆ DŁUGO ŻYJĄCE (OKO 5-6 LAT) I O OPTYMALNYCH ROZMIARACH. PONIŻEJ POSTARAM SIĘ PRZYBLIŻYĆ KILKA PODSTAWOWYCH, ALE BARDZO WAŻNYCH INFORMACJI DLA OSÓB, KTÓRE MYŚLĄ NAD ZAKUPEM TEGO ZWIERZĘCIA.

Świnka Morska tylko w duecie

Decydując się na posiadanie świnki morskiej, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że jest ona silnie stadnym zwierzęciem, które do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje towarzysza swojego gatunku. Oczywiście mówimy o koledze bądź koleżance tej samej płci, gdyż nie powinniśmy dopuścić do niekontrolowanego rozrodu. Istnieją kraje, w których prawo zabrania trzymania w pojedynkę świnki morskiej, np. Szwajcaria. Zatem, myśląc o zakupie świnki morskiej zawsze musimy mieć na uwadze co najmniej dwa osobniki tej samej płci. Rasa, kolor, rodzaj futra, bądź jego brak, nie maja w tym przypadku znaczenia.

Gdzie znaleźć nowego członka naszej rodziny?

Wszystko zależy od naszych przekonań. W sytuacji, gdy mamy już wymarzoną świnkę konkretnej rasy lub jasne preferencje w odniesieniu np. do koloru jej sierści, powinniśmy szukać jej w hodowlach, które są zarejestrowane w Polskim Klubie Rasowych Świnek Morskich. Jeśli natomiast  nie posiadamy konkretnych oczekiwań, co do wyglądu naszego zwierzaka, możemy skorzystać z możliwości uratowania i stworzenia nowego domu zwierzętom, które na niego czekają. Taka szansę daje nam adopcja, której możemy dokonać w dwóch miejscach. Pierwszym jest Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim, które posiada zwierzęta do adopcji z interwencji. Drugim z kolei jest Lab Rescue – adopcje zwierząt laboratoryjnych. Zarówno pierwsza jak i druga opcja nabycia świnki morskiej będzie stanowiła słuszny i etyczny wybór.

Chcesz wiedzieć więcej? Pełna wersja artykułu jest dostępna na www.petsworld.com.pl

:

P.W. HOBBY


Kobylarnia 20A

86-061 Brzoza k/Bydgoszczy

POLAND


 

 
Skontaktuj się już dziś!
 

+48 52 3810 011
 


Copyright © Vitapol